KÁVA NA FILTR

Pro světleji pražená kávová zrna se snažíme vybrat kávy se zajímavým chuťovým profilem. Tyto kávy vyniknou zejména při přípravě alternativními metodami, jako jsou french press, aeropress, vacuum pot a další. Samozřejmě milovníci ovocných chutí s lehčím tělem, si je můžou dopřát i na espresso.  


El Nivel, Caturra

100% arabika Kolumbie

Káva se vyznačuje příjemně nasládlou vůní, ovocitým tělem chutí švestek s jemnou dochutí pražených mandlí. Díky svému charakteru se hodí na alternativní přípravy kávy.

Datum pražení: 18. 12. 2020

Zvolte si variantu:

Cena od 200,00 Kč
Please select variants first

POPIS PRODUKTU

Oblast: Risaralda, Kolumbie

Farma: El Nivel

Nadmořská výška: 1625 - 1725 m n. m.

Odrůda: Caturra

Zpracování: Promyté

Sklizeň: Březen 2018

Certifikace: Káva z rukou farmáře - mikrolot

SCAA: 86

Profil pražení: vyprofilované světlejší, filtr


HISTORIE FARMY

Farma El Nivel patřila panu Joel Ruiz více jak 30 let. Ale jelikož jeho žena vážně onemocněla a potřebovala speciální léčbu, byl nucen farmu před několika lety opustit a přestěhovat se do města Pereira.

Farma byla opuštěna, což způsobilo velkou ztrátu plodin, které tam byly vypěstovány. Když to zjistil jeho syn, pan Joel, rozhodl se opustit svou dosavadní práci a přestěhovat se z města Pereira na farmu a pokusit se jí zachránit. Bohužel farma byla zasažena rzí a jinými škůdci a vzhledem k tomu, že neměl dostatek prostředků na její obnovu, rozhodl se farmu nabídnout panu Pierre Dumaine, který jevil o tuto farmu velký zájem.

Tuto farmu pan Dumaine koupil v roce 2013 a od té doby velmi intenzivně pracoval na její renovaci a snažil se tak znovu obnovit produkci původní kávy a údržení jednotlivých lotů, které farma měla.

Veškeré nové praktiky produkce kávy, které zavedl na farmě, mu v současné době umožňují zisk vysoce kvalitní kávy.