San Manuel, Colombia - 1000g

100% arabika Kolumbie

Dominuje karamelová chuť s jemnými tóny hroznového vína a vanilky. Káva má jemnou sladkou ovocnou aciditu. Ideální na espresso, ale hodí se i na filtr.

Datum pražení: 9.12.2021

660,00 Kč

POPIS PRODUKTU

Oblast: Huila, Kolumbie

Farma: San Manuel

Nadmořská výška: 1500 - 1900 m n. m.

Odrůda: Colombia Excelso (EP)

Zpracování: Promyté

Sklizeň: Podzim 2020

Certifikace: Káva z rukou farmáře

SCAA: 82

Profil pražení: espresso

HISTORIE FARMY

Tentokrát nabízíme kávu z kávové oblasti Huila, která se se nachází v jižní části Kolumbie. Je to geografické místo, kde Andy tvoří uzel. Zde se tři kordillery rozdělily mezi západní, střední a východní Andy, které vedou až do severní Kolumbie. Mezi východní a střední kordillerou protéká řeka Magdalena, stoupající až ke karibskému pobřeží. Mezi centrálním a západním pohořím And je řeka Cauca, která se v karibských pláních vlévá do řeky Magdalena. Půda v této oblasti je vulkanická, a proto je ideální pro pěstování vysoce kvalitní kávy. Vzhledem ke geografické poloze poblíž rovníku existuje jen málo rozdílů mezi různými ročními obdobími v Kolumbii.

Různé nadmořské výšky a mikroklima generované řekami a horskými pásmy rozdělují stát tak, že sklizeň probíhá několikrát ročně ve srovnání s jinými zeměmi produkujícími kávu. Tato káva "San Manuel" se vyznačuje vysoce kvalitním chuťovým profilem typickým pro oblast Huila - tóny hroznového vína a sladká chuť.