O NÁS

JSME ČESKO-KOLUMBIJSKÁ RODINA, KTERÁ SE ROZHODLA TYTO ZEMĚ SPOJIT.

S touto myšlenkou jsme si pohrávali dlouhou dobu, ale až narození naší dcery nás dovedlo k rozhodnutí. Kontaktovali jsme své známé v Kolumbii a na podzim roku 2016 jsme dovezli naši první zelenou kolumbijskou kávu a začali fungovat pod značkou "Café Colombiano".

Své vzorky káv jsme testovali v brněnské pražírně a ty jsme pak nabízeli svým známým k ochutnávce.        Úspěch byl opravdu velký. Paralelně jsme tedy rozjeli prodej nejen zelené kávy, ale i kávy pražené.            V brněnských pražírnách si i nadále necháváme pražit naši kávu pro své zákazníky.

V listopadu 2019 jsme se rozhodli založit e-shop a nabídnout tak naši kávu širokému okolí. Náš nový název Café la Luz vyjadřuje spojení kolumbijského světla s výjimečnou kávou.


Café la Luz spolupracuje se sdružením malých farmářů "ProCafé" nacházející se v kolumbijské oblasti Risaralda, která spolu s regiony Caldas, Quindío a Tolima tvoří známou kávovou osu. Kolumbijská kávová osa se vyznačuje, díky svým výhodným geografickým podmínkám, produkcí vysoce kvalitní kávy.


NAŠE HODNOTY


KVALITA

Ušlechtilé odrůdy, ruční sběr při optimální zralosti, špičková technologická zařízení pro odstranění všech defektů a laboratoř na místě pro kontrolu všech fází produkce.

Výsledek: Vynikající káva, která již získala několik mezinárodních ocenění.


EKOLOGIE

Nulový dopad na přírodu, vše je recyklováno do přírodních materiálů, úprava vody je biologická a všechny procesy jsou v souladu s přírodou, opylování se provádí přirozeně včelami a kávové rostliny jsou hnojeny kompostem.

Výsledek: Zdravá, vitální a velmi aromatická káva.


SOCIÁLNÍ ZÁVAZEK

Asociace "ProCafé" sdružilo 26 rodin malých pěstitelů kávy, pro které provádí kompletní proces zpracování kávy, od čerstvě sklizených kávových třešní až po zelenou kávu připravenou k exportu. Asociace vykupuje od svých členů kávové třešně, vyplácí jim prémie a šetří jim tak čas, práci, náklady a rizika spojené se zpracováním kávy. Dostávají zaplaceno každý pátek a mohou tak celý víkend strávit se svými rodinami, místo aby pracovali.

Výsledek: Káva, která přispívá k rozvoji a blahobytu vesnice.