La Poceta, Castillo - 1000g

Novinka

100% arabika Kolumbie

V kávě můžete cítit výraznou chuť čokolády a oříšků, kterou doplňují jemné tóny ovoce. Káva má minimální aciditu a střední hořkost. Ideální na espresso, ale hodí se i na filtr.

Datum pražení: 19.03.2024

790,00 Kč

POPIS PRODUKTU

Oblast: Apia, Risaralda - Kolumbie

Farma: La Poceta

Nadmořská výška: 1650 m n. m.

Odrůda: Castillo

Zpracování: Promyté

Sklizeň: 2023

Certifikace: Káva z rukou farmáře 

SCAA: 85

Profil pražení: tmavší pražení, espresso


HISTORIE FARMY

V podmanivém prostředí obce Apia-Risaralda se odehrává dlouhá cesta Jhona Jaira Pulgarína jako pěstitele kávy. Téměř před dvěma desetiletími se pustil do neobvyklého podniku, když si prostřednictvím zvláštní "barterové" výměny zajistil ceněnou farmu La Poceta. Od té doby se Jhon z celého srdce věnuje pečlivému řízení farmy a umění pěstování kávy.

La Poceta se rozkládá na rozlehlé ploše 10 hektarů, na smaragdovém plátně vymalovaném výhradně kávou. Farma je zakořeněná v tradici a může se pochlubit nádhernou škálou kávových odrůd, mezi nimiž nechybějí osvědčené odrůdy Colombia, Castillo a Catimore. La Poceta však není jen zdrojem obživy, ale i svatyní ekologického hospodaření. Na území pozemku se rozkládá nedotčená lesní oblast, která nejenže zachovává křehkou rovnováhu životního prostředí, ale také zajišťuje život nezbytný pro základní potřeby, včetně vody.

Jhonovo spojení s La Pocetou přesahuje pouhé pěstování; je to hluboké pouto s přírodou, závazek k udržitelnosti a důkaz jeho neochvějné oddanosti kávě. Farma se stala svědectvím harmonické souhry mezi tradicí, inovacemi a ochranou přírody a odráží složitou tapisérii jeho celoživotní práce.

V oblasti zpracování kávy Jhon Jairo Pulgarín zdokonalil zvláštní a úchvatnou techniku fermentace známou jako "cochadas". Tato složitá metoda spočívá v záměrném rozmělňování kávových zrn v různých intervalech, po němž následuje vložení vzniklé dužiny do speciálně připravených nádrží. Tento pečlivý postup zlepšuje chuťový profil a kvalitu kávy.

Jakmile je tento pečlivý krok dokonale proveden, prochází káva důkladným procesem mytí. Výsledkem těchto podrobných postupů je káva, která vyniká výjimečným charakterem a chutí. V závislosti na rozsahu výroby se zrna následně pečlivě suší, a to buď na tradičních terasách, nebo v silech navržených tak, aby byly zachovány optimální podmínky sušení.

Jhonova oddanost těmto jedinečným metodám odráží jeho neustálou snahu o dokonalost a jeho oddanost umění pěstování kávy

.